Flaga ARTAXATA HerbWitaj na stronach ARTAXATA, w siedliszczu glossopoety Artaxesa, znanego z kilku for poświęconych tematyce tworzenia języków sztucznych i językoznawstwu, które to jest niezbędne i nierozerwalnie związane z naszym hobby.

Jeśli nie masz doświadczenia, nie bardzo wiesz czym jest conlanging, to może lepiej zacznijmy od definicji języka sztucznego. Otóż słowo conlang jest skrótem urobionym od angielskich słów constructed language (dosł. sztuczny język). 

Na tejże witrynie znajdziesz m.in. prace związane z conlangami mojego autorstwa, a także wyimaginowane światy (ang. constructed world) stworzone jako tło dla bardziej naturalistycznych conlangów.

Jeśli jesteś zainteresowany/a rozpoczęciem własnej, hobbystycznej twórczości, spójrz w POMOC, gdzie widnieją linki z przydatnymi pomocami dydaktycznymi, dzięki czemu zapoznasz się z podstawami i będziesz mógł/mogła śmiało zaprezentować się Wspólnocie polskojęzycznej lub dołączyć do forum międzynarodowego. A jeśli masz jakieś stare notatki tego rodzaju i chciałbyś je opublikować, choć nie posiadasz strony internetowej, możesz zrobić to np. rejestrując się na tym blogu.
Locations of Site Visitors


©Artaxes
17.10.2010Free Web Hosting